Капитенот на нашата сениорска репрезентација, Кирил Лазаров со Нант го победи Жарко Пешевски кој од оваа година е во екипата на Штудгард.

Во натпреварот кој се играше во рамките на контролниот турнир „Шпаркасен Куп“, Нан победи со убедливи 34:21.На полувреме Нант водеше со предност 14:10.

Лазаров мечот го заврши со три голови додека Пешевски имаше подобар скор од три гола.