Вардар по првите 30 минути не успева да ја оправда фаворитската улога против Монпелје во Лигата на шампионите.

Францускиот тим води со 11-15 по 30 минути игра во кои црвено-црните беа во постојана резултатска негатива. Дибиров со 5 гола најефикасен засега кај црвено-црните.