Дејан Манасков се радуваше на победа против Нант и Кире Лазаров со 28-24, натпревар од Лигата на шампионите.

Репрезентативецот на Македонија и член на Веспрем, постигна 5 гола, но еден од нив беше вистинска „магија“, ЕХФ го постираше на твитер голот на Манасков.