Македонија  и Белорусија играат  нерешено 14-14 на полувремето од последниот натпревар за двете селекции на Мундијалот во Египет.

Се игра гол за гол, имавме и водство, капитенот Лазаров блеска и е најефикасен наш играч по првиот дел со 6 шест гола и воопшто на мечот меѓу двете селекции.

Ова е натпревар за престиж за двете репрезентации, бодовите не решаваат ништо за ситуацијата на табелата.