Македонската репрезентативка, член на Глорија Бузау од Романија, Елена Ливриниќ е единствената позитивна на Ковид-19 во екипата, јавуваат медиумите во Романија.

Тестовите биле извршени во понеделник, Ливриниќ  е позитивна на Ковид-19 и ќе оди во карантин.

Ливриниќ  од Рапид Букурешт се пресели во Глорија Бузау, настапуваше и за ЦСУ Данубиус во Македонија кариерата ја започна  во Металург.