Еурофарм Работник продолжува со создавање на квалитетен тим, Мартин Велковски е најновото засулување з аекипата од Битола.

Велковски беше член на Металург, реши да ја напушти Автокоманда, потпиша четеригодишен договр со тимот од Битола кој има големи амбиции во новата сезона. Велковски има 22 години, целата своја кариера ја мина во Металург, тој ќе биде четврто засилување по Митревски, Маџовски и Ратајац. Велковски е ракометар кој има искуство од настапи во Лигата на шампионите и СЕХА лигата и ќе биде од голема помош за Еурофарм Работник. На оваа позиција во екипата се уште и Стјепановиќ и Михајло Петровски.