Ракометниот клуб Металург денеска ќе реши дали ќе ја продолжи соработката со Зоран Кастратовиќ или ќе дојде до разделба.

Кастратовиќ најавил заминување од клубот по вчерашната победа над Вардар Јуниор со 33-31, од Металург за дриблинг.мк  изјавија дека одлуката ќе биде донесена денеска по состанокот во клубот.

Металург викендов го очекува реванш мечот во ЕХФ купот со Горење Велење.