Репрезентативецот на Македонија, Гоце Георгиевски е нов играч на Вардар, тој потпиша договор на две години цо црвено-црните.

Георгиевски имаше и понуда од Металург но го избра Вардар, за ова веке пишуваше дриблинг.мк.

Вардар продолжува со сериозни засилувања, Георгивски ќе му помогне на клубот во амбициите кои ги зацрта за следната сезона во Лигата на шампионите.

Мината сезона Георгиевски беше член на ЦСМ Букурешт а претходно играше за Тулуз.