Настапот на Лука Циндриќ е под знак на прашање за утрешното финале, ова го пишуваат медиумите од Хрватска.

Поранешниот играч на Вардар, сега член на Барселона и репрезентацијата на Хрватска, го пропушти денепниот трениг поради повреда.

Циндриќ не играше против Норвешка во вториот дел и двете продолжниеја, денешниот тренинг го прескокна, навивачите на Хрватска стравуваат дека еден од нивните најдобри играчи ќе го пропушти утрешното финале.