Кевин Њокас запиша шест гола против Алборг во поразот на Вардар во Данска со 33-29.

Тој го разигра црвено-црниот тим, но поразот беше неизбежен, осцилациите во играта беа главната причина за загубениот меч.

„Одигравме добар меч, но знаеме дека тимот е нов и на терен ни беше потребна поголема дисциплина. Но, знам дека ќе бидеме подобри“, изјави Њокас.