Управата на повеќекратниот ракометен шампион на Македонија е во потрега по нов тренер. По два месеци минати на клупата на „металурзите“ Дамир Стојановиќ ја напушта Автокоманда.

Ремитo со Пролет најверојатно ја прелило чашата околу можноста за останување на Стојановиќ на клупата на Металург.

Засега нема потврда за оваа информација но можно е тренерот на Металург 2, Игор Котевски да биде промовиран во нов предводник на првата екипата.