Француските браќа Кевин и Оливие Њокас и официјално се нови ракометари на македонскиот и двократен европски шампион Вардар, потврдија од клубот.

Тие иако првично пристигнаа во Металург, сепак за многу брзо ја променија средината и најмалку сезонава ќе играат за црвено црните.

Кевин Њокас ќе ја зголеми конкуренцијата на десната бековска позиција каде што играат Јоел Куни Моралес, Томислав Јагуриновски и Едуардо Гурбиндо, кој се очекува да замине, додека неговиот брат Оливие ќе биде нов конкурент на Филип Талески, Анте Кудуз и Бакари Диало.