Никола Митревски ќе биде дел од составот на Македонија на утрешниот натпревар со Црна Гора во 2 коло од ЕУРО 2022.

Ова откако Митревски доби два негативни теста на Ковид-19 и вечерва пристигна во Дебрецин.

Репрезентативците му приредија топло добредојде.