Битката за титулата во СЕХА Гаспром лигата во ракомет ќе се игра во Хрватска, поточно во Задар.

Ова е денеска потврдено а Ф4 турнирот ќе се одигра од 3 до 5 септември. Македонските клубови ги очекува настапот во четвртфиналето кое ќе се одигра од 21 до 31 август.

Вардар ќе игра против ППД Загрев а Еурофарм Пелистер против Мешков Брест.