Охрид го доби локалното дерби против Струга на гости со два гола разлика, се намачи но запиша победа со 18-20.

„Езерското“ дерби донесе интересен и неизвесен натпревар, на крјот се радуваа охриѓани со два гола разлика.

Денис Тот во победничката екипа со осум погодици бепе најефикасниот играч, по пет гола на натпреварот запишаа Андоноски од Охрид но и Илиевски од Струга.