Тренерот на Вардар, Дaвид Писонеро, не езадоволен от начинот на кој е оставрена третата победа во низа во Лигата на шампионите.

Вардар победиво Укрина кај Мотор Запорожје, Писонерo не е задоволен од број на примените голови.

Не игравме добро во првиот дел, направивме многу грешки и примивме дури 18 гола тоа не е добро. Клучен беше приодот во играта од одбраната во вториот дел, деливавме  поцврсто, игравме „5-1“, го запревме Мотор на само 12 гола и успеавме да победиме. Срќени сме порди тоа“, изјави Писонеро на прес конференцијата по мечот.