По техничкиот состанок, тренерите на Вардар и на Мотор Запорожје ги објавија составите со кои ќе ја одиграат средбата од 12. коло на групната фаза на Лигата на шампионите.

Тренерот Стевче Алушовски во составот ќе ги нема заминатите Кристопанс и Атман, но и голманот Кугис.

Битката за бодови ќе ја водат: