Машката ракометна репрезентација на Македонија вечерва од 18 часот се среќава со Грција, последен натпревар во квалфикациите за ЕП 2020.

Македонија веќе обезбеди настап на  континеталниот собир, со победа над Грција ќе бидеме први во групата, со тоа  и ке имаме нешто полесна ждрепка во групната фаза на ЕП 2020.