Поранешниот селектор на Македонија и екс тренер на Вардар, Раул Гонзалез е пред отказ во ПСЖ по најновиот пораз во ЛШ.

Откако загубија пред своите навивачи од Фленсбург, вчеравечер беа надиграни во Белорусија од Мешков Брест.

Според последните најави од Франција, управата на ПСЖ веќе размислува за промена на Раул кој вчеравечер не се појави ниту на пресконференцијата по натпреварот во ЛШ.