Македонската кадетска машка ракометна репрезентација вечерва во „Борис Трајковски“ ќе се бори со селекцијата на Португалија за пласман во четвртфиналето од Мундијалот кој перидов се одржува во Скопје.

Од Ракометната Федерација на Македонија побараа љубителите на ракометот да вечерва да бидат на трибините и да ги бодрат нашите ракометари во дуелот со португалците.