Коронавирусот го суспендира светскиот спорт на неодредено време, а сите спортисти на различни начини се обидуваат да останат во форма.

Репрезентативниот голман на нашата селекција и Вардар, Борко Ристовски објави видео во кое испрати молба да се почитуваат мерките за заедничка борба против болеста КОВИД-19.

Sportski pozdrav i site zaedno da go pobedime ova zlo sto ne zatekna!! #Makedonija🇲🇰#Zaedno#Borbaprotivkorona#KupuvajteMakedonskiProizvodi🇲🇰#Sakajtesigosvojotnarod#Makedonijavecna

Gepostet von Borko Ristovski am Dienstag, 24. März 2020