Повеќекратниот ракометен првак на Македонија, Металург учеството на пријателскиот турнир во Чехово, Русија ќе го започне со дуел против Чеховски Медведи во петок.

По ова следува пресметката со Мешков Брест а во третото коло во недела ќе одмери со Стеауа.

Ова е распоредот на натпревари:

Распоред на турнирот:

16 август (петок)

16.30 ч.  Мешков Брест – Стеауа

19.00 ч.  Чеховски Медведи – Металург

17 август (сабота)

14.00 ч.  Металург – Мешков Брест

16.00 ч.  Стеауа – Чеховски Медведи

18 август (недела)

14.00 ч.  Стеауа – Металург

16.00 ч.  Чеховски Медведи – Мешков Брест