Македонскиот и европски машки ракометен шампион Вардар и официјално го добива првото летно засилување како најава за наредната натпреварувачка сезона.

Вардар го ангажираше македонскиот ракометен репрезентативец и член на Металург Димитар Димитриоски (21) кој и официјално ќе биде член на оваа екипа.

Димитриоски игра на левата крилна позиција.