се очекува реакција од металург...

Романците демантираат, Тешеира се уште е ракометар на ЧСМ Букурешт

Тимот на Металург денеска потврди дека бразилскиот интернационалец Енрике Тешеира е нов член на клубот, но неколку часа подоцна сегашниот тим на Бразилецот ЧСМ Букурешт го демантираше овој трансфер.

„Разговарав со Тешеира и му ветив дека следната седмица ќе имаме средба по која ќе се донесе одлуката и ќе знаеме што ќе правиме во иднина. Тешеира се уште не потпишал со Металург и тој се уште е ракометар на ЧСМ Букурешт“– изјави Кристијан Стамате.

Металург претходно ги доведе Никола Потиќ, Момир Рниќ и Бранко Канкараш.


Comments are closed for this post.

Македонскиот репрезентативец ќе биде стартер за Наполи

Гатузо пред мечот со АЗ Алкмар: Елмас е единствениот кој може да игра заедно со Фабиан Руиз и со Зиелински

Французинот е пред сериозен предизвик

Зидан добива последна шанса, викендов Перез ќе одлучи дали ќе му даде отказ

кратко траеше престојот кај рокетси

Расел Вестбрук по само една сезона замина од Хјустон, ќе го носи дресот на Вашингтон