се очекува реакција од металург...

Романците демантираат, Тешеира се уште е ракометар на ЧСМ Букурешт

Тимот на Металург денеска потврди дека бразилскиот интернационалец Енрике Тешеира е нов член на клубот, но неколку часа подоцна сегашниот тим на Бразилецот ЧСМ Букурешт го демантираше овој трансфер.

„Разговарав со Тешеира и му ветив дека следната седмица ќе имаме средба по која ќе се донесе одлуката и ќе знаеме што ќе правиме во иднина. Тешеира се уште не потпишал со Металург и тој се уште е ракометар на ЧСМ Букурешт“– изјави Кристијан Стамате.

Металург претходно ги доведе Никола Потиќ, Момир Рниќ и Бранко Канкараш.


Comments are closed for this post.

„Граѓаните“ не дозволија изненадување во Будимпешта

ВИДЕО: Манчестер Сити со два гола предност против Борусија Менхенгладбах за реваншот на „Етихад“

Црвениот картон во 17 минута промени се` во Бергамо

ВИДЕО: Менди со супер гол му донесе победа на Реал Мадрид, Аталанта оштетена од судијата

Успешна е акцијата за спас

Комити: Дојдовме до финалето,  Вардар ќе живее се додека не има нас сплотени, затоа што тоа е наша единствена цел.