Македонија нема никакво решение на мечот против Русија, комплетно сме стопирани во нападот, постигнавме само 79гола, на спротивната старна примивме дури 19 по 30 минути игра.

Македонија во 14 минута на контото имаше само 2 гола, тоа беше најава за висока негатива по првиот дел, едноставно „зборнаја“ ја меле Македонија, ќе се обидеме да избегнеме повисок пораз.

Во составот на Македонија најефикасен по првите 30 минути беше Кузмановски со 3,  Серафимов и Пешевски постигнаа по 2 гола.