Нема одмор за ракометарите н Еурофарм Работник, вечерва му гостуваат на Мешков Брест во СЕХА конкуренцијата.

Битолчани се во турбо ритам на настапи, прашање е дали ќе можат да го издржат притисокот.

„Натпреварите со ППД Загреб и Веспрем се минато, се насочуваме кон Мешков, тие се фаворити, ние ке се обидеме да одиграме паметно, да го прикажеме најдоброто што можеме и да с еобидеме да освоиме бодови“ – изјави Филип Чурлевски.

Еурофарм Рабитник е втор во групата Б, има девет бодови, на првото место е Веспрем со 12 бода.

Средбата меѓу Мешков Брест и Еурофарм Работник се игра од 17-15 часот.