СЕХА го објави календарот на натпреварувањата за новата сезона.

Сезоната започнува на 3 и 4 септември и ќе трае до 14/15 декември.

Вториот дел од сезоната која започнува од 1 февруари, е резервиран за плејофот и за Ф4, кој е закажан за викендот од 3 до 5 април.

Бранителот на титулата, Вардар и Еурофарм Работник се македонските претставници во СЕХА лигата.