Сезоната во регионалната СЕХА лига ќе завши на 6 септември во Задар. Поради пандемијата со Ковид-19, календарот беше изменет, променет и сега презакажан.

Од СЕХА лигата потврдија дека завршниот Ф4 турнир ќе се игра во Задар од 4 до 6 септември.

Претходно Вардар 1961 ќе игра против Нексе во четвртфиналето, каде што Веспрем е одмери со Војводина.

 


Пласман на Ф4 веќе обезбедија Мешков Брест и ППД Загреб. Вардар 1961 е бранител на трофејот.