Звонко Шундовски, поранешен селектор на македонската ракометна репрезентација е нов тренер на Ал Рајан од Катар.

Шундовски  го запиша најголемиот успех, петто место на ЕП 2012),со машката раометна репрезентација на Македонија, во новата сезона со нов предизвик.

За Шундовски ова ќе биде нова шанса за докажување по работата со Металург, ЧСМ Букурешт и Констанца, тој беше и селектор на Израел.