РК Еурофарм Пелистер ја известува јавноста дека ракометарот Стефан Дрогришки на истек на договорот го напушта клубот по три сезони. Клубот му благодари за професионалноста и му посакува успех во понатамошната кариера. Предходно Дрогришки настапуваше за Металуг и за вториот тим на Еурофарм Пелистер.