Денеска беше одреден распоредот за новата сезона во Супер-лигата во ракомет, на стартот дуел на двата тима на Метлург.

Покрај овој дуел интересен ќе биде  и мечот меѓу Пелистер – Бутел во првото коло.

Металург 2 – Металург

Пролет- Охрид

Работнички – Струга

Пелистер – Бутел

Радовиш – Вардар Јуниор

Првото коло се игра на 7/8 септември.