Ракометниот клуб Татабања од Унгарија е противник на Еурофарм Пелистер во првото коло во Европа лигата на ЕХФ, но овој меч нема да се одигра.

Унгарците  потврдија дека целиот тим е позитивен на Ковид-19, имаат дури 15 ракометари заразени од корнавирусот.

Татабања официјално побарала од ЕХФ одложување на сите натпревари во следните две  недели, тоа го потврдија и на официјалниот сајт.