Ракометарите на Вардар дознаа кога ќе се борат со Нексе за пласман на Ф4 турнирот во СЕХА лигата.

Овој натпревар требаше да се игра во март но поради Ковид-19 беше одложен.

„Вардар 1961 е на чекор до пласман на завршниот турнир во СЕХА Газпром лигата, а пред одбрана на титулата ни претстои реванш четвртфиналниот меч со хрватски НексеСЕХА лигата заедно со Вардар 1961 се договорија средбата да се одигра на 29 август во Скопје со почеток во 20,15 часот.Предвидено е од истиот меч да има ТВ пренос на МТВ 1 и МТВ3 и Арена ТВ. Поради преораките за одржување на спортски натпревари на истиот натпревар НЕМА ДА ИМА ПРИСУСТВО НА ГЛЕДАЧИ.“ – велат од Вардар 1961.