Вардар очекувано ја оправда фаворитската улога на гости кај Бутел, запиша победа со 26-34, ова е четврти триумф од исто толку натпревари во Суперлигата.

До победата Вардар против Бутел дојде со сигурна игра во двете полувремиња, најефикасни кај шампионот на Македонија беа Јотиќ со 5 гола, Чупиќ и Талески  средбата ја завршија со по 4 гола.

ФОТО: РК ВАРДАР