Ракометарите на Вардар се „призмјени“ од коронавирусот, не отпатуваа за Париз, неизвесно е дали средбата со ПСЖ ќе се одигра.

Според нефицијалните информации, има двајца позитвни на Ковид-19 поради кои во клубот се размислува за  карантин од две недели.

Вардар со чартер лета требаше да отпатува за Париз , за утре е закажан мечот со ПСЖ, неизвесно е што ќе се случува се до официјална потврда од клубот.