ПИК Сегед го пречекува Вардар во Лигата на шампионите во четврток на 1 октомври, поради позитивен случај на Ковид-19 клубот ја суспендира продажбата на влезници.

Вардар најверојатно на унгарскиот тим  ќе му гостува во празна сала, средбата се игра со почеток од 18-45 часот, здравствените власти препорачаа да се игра без публика.

Унгарците на првиот меч во Лигата на шампионите загубија од Киелце со 26-23.

 

 

A PICK KÉZILABDA Zrt közleménye: KoronavírusCsapatunk játékosai a Kielce elleni BL-mérkőzést követően a protokollnak…

Gepostet von MOL-PICK SZEGED Kézilabdacsapat am Sonntag, 27. September 2020