Еврпскиот ракометен шампион Вардар одбраната на титулата од Лигата на шампионите ќе ја започне против францускиот Монпелје. Вардар ќе гостува во периодот од 11 до 15 септември.

Својот прв меч дома вардарци ќе го имаат против португалскиот Порто, а првиот дел од сезоната завршува во Скопје против Веспрем во 10. коло на крајот од ноември.

ЛИГА НА ШАМПИОНИ (ГРУПА Б)
РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИТЕ НА ВАРДАР

1.КОЛО (11-15.09.2019): МОНПЕЛЈЕ – ВАРДАР

2.КОЛО (18-22.09.2019): ВАРДАР – ПОРТО

3.КОЛО (25-29.09.2019): МОТОР ЗАПОРОЖЈЕ – ВАРДАР

4.КОЛО (09-13.10.2019): ВАРДАР – КИЛ

5.КОЛО (16-20.10.2019): ВЕСПРЕМ – ВАРДАР

6.КОЛО (30.10.-03.11.2019): ВАРДАР – БРЕСТ МЕШКОВ

7.КОЛО (06-10.11.2019): ВАРДАР – КЈЕЛЦЕ

8.КОЛО (13-17.11.2019): КЈЕЛЦЕ – ВАРДАР

9.КОЛО (20-24.11.2019): БРЕСТ МЕШКОВ– ВАРДАР

10.КОЛО (27.11.-01.12.2019): ВАРДАР – ВЕСПРЕМ

11.КОЛО (05-09.02.2020): КИЛ – ВАРДАР

12.КОЛО (12-16.02.2020): ВАРДАР – МОТОР ЗАПОРОЖЈЕ

13.КОЛО (19-23.02.2020): ПОРТО – ВАРДАР

14.КОЛО (26.02.-01.03.2020): ВАРДАР – МОНПЕЛЈЕ