ЕХФ се соочува со големи проблеми од „невидливиот“ непријател, коронавирусот го одложи мечот меѓу ПИК Сегед и Вардар закажан за четврток.

Вардар објави дека средбата е одложена, причина е седум позитивни играчи на унгарскиот тим кој комплетно е во самоизолација.

Средбата меѓу ПИК Сегед и Вардар требаше да се одигра во четврток од 18-45, календарот ќе претрпи промени, ЕХФ влегува во хаос.

 

Официјално е одложен натпреварот против ПИК Сегед од Лига на шампионите..

Gepostet von RK Vardar 1961 am Dienstag, 29. September 2020