Вардар ќе има проблеми на бековската позиција со оглед на фактот дека Даинис Криштопанс се повреди и не отпатува во Послка.

Криштопанс се повреди на средбата со Војводина, не настапи против Мотор Запорожје во СЕХА ќе го пропушти и натпреварот во сабота со Кјелце.

Неизвесен е настапот и на Кристијан Дисингер  чија ситуација ја следи лекарскиот тим, тој е можно да настапи во сабота во Полска, натпреварот се игра од 18 часот.