Вардар води со шест гола разлика против Мешков по првиот дел, резултатот по 30 минути игра е 19-13, блеска голманот Мартин Томовски.

Томовски запиша седум одбрани во првиот дел, а осум различни играчи на Вардар се запишаа во листата на стрелците.

Најфикасен е Кевин Аликс Њокас со 4 гола, по три запишаа Моралес и Дибиров.