Вардар поразен во Нашице од Нексе во натпревар во кој црвено-црните примија дури 36 гола, помошникот на Стевче Алушовски (не беше на прес конференцијата), Владо Недановски изјави дека причина за поразот е лошата игра во одбраната.

„Лошо започнавме, а потоа се вративме во натпреварот. Игравме слабо во одбраната, противникот тоа го искористи и не победи“ – изјави Владо Недановски.

Томислав Јагуриновски смета дека промашените зицери не чинеа пораз со Нексе.

Слабо започнавме, одбраната не функционираше, промашувавме и зицери па дозволивме да бидеме поразени“ – изјави Јагуриновски.