Милвоки славеше во пресметката со Далас со 118:111 во контролниот натпревар во пред-сезоната во НБА лигата.

Гркот, Јанис Адетокумбо за 23 минути на теренот постигна 34 поени и 11 скокови и беше главен играч во победничкиот тим.

За поразените се издвои Лука Дончиќ со 27 поени и 7 скокови, додека Марјановиќ постигна 16 поени и 8 скокови.