Вардар гостува кај Киелце во Лигата на шампионите, резултатот по првиот дел е 18-12. Вкупно шест играчи на Вардар постигнаа по два гола, Дибиров, Стоилов, Дисингер, Чупиќ, Вујин и Јотиќ …

На средбата Тимур Дибиров со атрактивен гол, нова „магија“ на „летечкиот“ Русин.