Екипата предводена од Раул Гонзалез го претрпе првиот овосезонски пораз во Лигата на шампионите откако вечерва загубои на гостувањето во Шпанија со 36:31.

Одличната игра во завршните минути од првото полувреме беше клучна во четвратата победа на Барселона во групата А.

Во следното коло Барселона ќе му гостува на Фленсбург а ПСЖ ќе го дочека Алборг.