Поради Ковид-19, сезоната во Франција беше прекината без шанса за доигрување. Ракометното првенство во кое игра нашиот репрезентативен капитен, Кире Лазаров ги објави топ-5 головите кои ја одбележаа оваа натпреварувачка година.

Голот на Лазаров против Шамбери со кој Нан победи во последната секунда од мечот еден од најубавите.