Македонскиот репрезентативец од редовите на Вардар 1961, Борко Ристовски се најде во идеалниот тим на колото во Лигата на шампионите.

Ристовски имаше 18 рекордни интервенции против Порто и постигна четири гола, забележувајќи историски ефект во меч од ЛШ.

Искусниот голман е дел од идеалниот тим заедно со Кодрин од Церлје, Карачиќ и ДУшебаев од Кјелце, Екберг и Сагосен од Кил и Итуриза од Порто.

Фото: Денис Дуковски