Вардарци мораа да се помират со бод од дуелот со Порто во ЛШ. Натпреварот во „Јане Сандански“ донесе спортски адреналин, неизвесност и мали несогласување.

Особено на клупата на Вардар 1961, на последниот тајм-аут на која Стоилов бурно реагираше на советите на Алушовски.