Работнички му го нанесе првиот пораз на Бутел во Супер лигата, резултатот 21-23 за гостите кои запишаа триумф во СЦ „Јане Сандански“.

Избегнато е „трето полувреме“, предводникот на Бутел,  тренерот Кристијан Грчевски бурно реагираше по голот на Ончев за два разлика на Работнички на десет секунди до крајот, за среќа до поголем инцидент не дојде.