Вардар славеше над Нексе со 27:25 во 3 коло од СЕХА лигата а мечот го одбележи еден од деветте голови на Тимур Дибиров.

Вардаровото лево крило уште една ја потврди класата во „Јане Сандански“ и покажа зошто со години е незаменлив во составот на првакот на Европа.