Европската ракометна федерација, ЕХФ објави видео материјал со кој уште еднаш ја потенцира големината и важноста на Кире Лазаров за македонскиот репрезентативен ракомет.

Станува збор за голот на нашиот капитен во последната секунда за победа на Македонија над Украина со 26:25 на последното ЕП.

 

View this post on Instagram

 

Every second counts 👊 #ehfeuro2020

A post shared by EHF EURO (@ehfeuro) on

Македонија победи но не успеа да се пласира во следната фаза од еврошампионатот.